Derle Hayat Sakla

Merhaba

Herkese merhaba,

Bu bir hoş geldiniz ve biz kimiz yazısıdır. (Postu ya da metnidir)

Öncelikle hoş geldiniz:)

Biz iki arkadaş, düzen konusunda birbirimizi motive ederken; bildiklerimizi paylaşmayı ve daha uzun bir yolda yürümeyi hayal ederken bulduk kendimizi. Siz de bu yolda bize yoldaş olursanız, daha çok paylaşmayı daha çok öğrenip büyümeyi istiyoruz.

Özellikle çocuklardan sonra insan sanırım hem alandan hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmek istiyor. Çoğunlukla evimizde belki de ofisimizde; dağıldıkça, yığıldıkça, biriktirdikçe, istifledikçe, arttıkça, kalabalıklaştıkça sonu gelmeyen bir döngünün içine giriyoruz. Manadan çok maddeye takılıyoruz. Bir vakit sonra önce farkında olmasak da büyük bir yorgunluğa düşüyoruz. Ardından erteleme olgusu geliyor. Ve sonunda tükenmiş buluyoruz kendimizi. Ayrıca pandemi ile birlikte daha çok şeyin farkına vardık, kendimize ayırmamız gereken konforlu alanı eşyalara adamışız. Halbuki ne çok şey var odalarımızın, dolaplarımızın, mutfağımızın içinde; bir anlamı olmayan, bir işe yaramayan, hatırası olmayan, size duygu olarak bir şey ifade etmeyen. Belki bir gün lazım olur diye sakladığımız her şey bize yük aslında.

Tüm bunlardan kurtulmak için atmamız gereken adımlar çok basit olsa da bir süreç ve sabır istiyor. O yüzden tüm fazlalıklarımız bir anda oluşmadığı gibi bir anda da yok edemiyoruz.

Tüm bunlara dair sizinle küçük ipuçları, olumlamalar, rutinler, yararlanabileceğiniz kaynaklar, önemli tavsiyeler belki de görevler paylaşacağız. Ve hepsini farkındalıkla, sindirerek, adım adım yapacağız.

Bizi takipte kalın, hafif kalın.
Sevgiyle ve de sağlıkla kalın 🙂

Eda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir