Derle Sakla Topla

Derle, Topla, Sakla

21. Yüzyılda yaşarken içinde bulunduğumuz koşuşturmacadan, stresten, geleceğe dair bilinmemezlikten, kafalarımız hiç bir şey yapmıyorken bile yoğunken hayatı nasıl da koşuşturmaca içinde yaşıyoruz farkında bile değildik. Hayatımız pandemi ile durunca suratımıza bir tokat gibi çarptı.

İçinde yaşarken olayın zaman hiç geçmiyor gibi gelse de bir bakıyoruz ki üzerine neler yaşamışız. Pandemi de ille bitecek. Bu sürede kendimize yeni bir hobi, eğlence, belki patili bir ev arkadaşı ya da hayatımıza ekleyecek bir hayat arkadaşı ekledik. Ya da tam tersi ne kadar mutsuz bir hayat yaşadığını fark edip kendini hissettiğin çukurdan çıkardın, ilk defa kendi başına yaşamaya başladın. Hayat bu her anı dersle, bakış açına göre mutlulukla dolu.

Ben bu koşuşturma içinde fark ettim ki düzen aslında sadece görüntü değilmiş. Kafamın içini düzenleyebilmek için adım adım öncelikle hayatımı düzenlemeliymişim.

Kendi adıma itiraf etmeliyim ki ilk çocuğum doğana kadar çok da umursamazdım neyi nereye koyduğuma. Çocuk olduktan sonra fark ettim evet aradığımı bulabiliyorum ama eskiden bu hızla değişmiyordu eşyaların yeri! Bu sefer ben de aynı hızda toplamaya çalıştım. Ben topladıkça doğru derlemeyi ve saklamayı bilmediğimden tekrar iki günde karmaşaya dönen ev ile baş başa kaldım. Bu sarmaldan da çıkmam uzun sürdü.

Bu yazıyı okuyorsan eğer merak etme, seninki benimki kadar uzun sürmeyecek 🙂 Blog içerisinde paylaşacağımız bilgilerden hızlıca toparlanabileceksin.

Günümüz koşuşturmacalarından, okumaktan, çalışmaktan ya da belki de sadece iş yapmayı sevmemekten hiç ilgilenmemiş olsak da eve, hayata düzen gelince yaşamak daha kolay ve rahatlatıcı oluyor. Bizim de çıkış amacımız bu karmaşayı düzenlerken ufak da olsa fikir paylaşıp belki bir rehber oluşturabilmek.

Derledikçe oluşan düzenden rahatlayarak, topladıkça nasıl yapacağının bilmenin mutluluğuyla, sakladıkça da odanın/alanın açılan boşluğundaki düzenin vereceği huzurla dolmanız dileğiyle!

Sevgiyle,

Mine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir